....pomodlit a spát :-)

14. 7. 2016 19:37
Rubrika: Nezařazené

Ještě "vyčůrat...." v tom povelu zaznívá, já vím :-)

Už dlouho toužím napsat takové malé svědectví o modlitbě - o společné modlitbě u nás v rodině. Předesílám ale, že mám trochu strach. Kdykoli člověk dovolí druhým nahlédnout do svého duchovního nitra, stává se snadným terčem - zpochybňování, výsměchu...i výtkám, že "....takhle jak to ty píšeš, děláš...tak je to úplně blbě". Protože jsem si tu ale nedávno znovu přečetla, že téma "modlitba v rodině, modlitba s dětmi..." je docela žádané, zkusím to. Třeba to někoho povzbudí.

Moji rodiče byli velmi zbožní. Společná modlitba byla u nás doma tak samozřejmá, jako společná večeře, jako uklízení nádobí, jako rovnání polínek na zimu....Ne, že bychom s bráchou byli vždycky nadšení. V patnácti jsem začala bydlet na privátu v městě kde jsem studovala. Vědomí že se táta a máma doma za mě a bráchu modlí mi v tom telecím věku nějak bránilo dělat....to co se nabízelo a co některé kamarádky dělaly:-) Byl to strach abych je nezklamala? Nebo síla rodičovské modlitby? Boží pomoc vyprošená vytrvalou modlitbou rodičů?  Já nevím. 

Společně jsme se modlili i s manželem a našimi čtyřmi dětmi. Úplně stejně jako nás kdysi honili k modlitbě mí rodiče, stejně i naše děti se s námi "musely" modlit. Nebo my s nimi :-) Když totiž vycítily, že jsme s manželem trochu v nepohodě, případně pohádaní, nutily k modlitbě ony nás. Křížek na čelo a pusa na dobrou noc po modlitbě-navíc pod přísným dohledem dětí často rozředily dusno, mračení nebo chuť brečet. 

 

 Bývala to navíc pravidelná možnost být aspoň chvilku spolu a udělat si čas jeden pro druhého. 

Nedávno jsme tu měli na prázdninách vnoučata. V batohu vedle tabletu a hraček měli "kostelové oblečení"....Ne proto že šli k pobožné babičce a dědovi. Prostě proto, že s mámou a tátou každou neděli chodí do kostela.....

A já z celého srdce prosím...modlím se, aby se dál víra v naší rodině předávala z jedné generace do druhé. Aby naši potomci z dětství, kdy "museli" chodit do kostela a modlit se, přešli do dospělosti a obojí dělat "chtěli".

 

 

Sdílet

Komentáře

MSF Moc krásně a výstižně napsáno. Díky za krásné vyznání :-)

HelenaH Já děkuji Martine:-)

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Rubriky

Nejnovější

Autor blogu Grafická šablona signály.cz